Ivan Bartoš podpoří kandidáta na prezidenta Marka Hilšera

Ivan Bartoš podpoří kandidáta na prezidenta Marka Hilšera

Ivan Bartoš se dnes vyjádřil na Facebooku, že podpoří a bude volit kandidáta na prezidenta Marka Hilšera. Již dříve vzešel Marek Hilšer jako vítěz vnitrostranického hlasování. Je tedy velká pravděpodobnost, že značná část elektorátu Pirátu v prezidentské volbě hodí lístek právě Marku Hilšerovi.

„Jako občan České republiky s volebním právem budu po pečlivé úvaze v nadcházející volbě volit ✌️Marka Hilšera„.

Ivan Bartoš volí Marka Hilšera

Zdá se tedy, že nejen předseda Pirátů Ivan Bartoš, ale téměř celá strana bude volit Marka Hilšera. To by mohlo tomuto kandidátovi pomoci k získání minimálně dvouciferného výsledku. Lednové předvolební preference se u Marka Hilšera vyvíjely poměrně dobře s výrazným stoupajícím trendem.

Odůvodnění volby Marka Hilšera slovy Ivana Bartoše:

„Marek Hilšer v mých očích nejvíce splňuje moji osobní představu o liberálním, moderním, vzdělaném kandidátovi, který je schopen kultivované demokratické diskuse a nebojí se obhajovat svůj názor. V hodnocení dle 10 pirátských kritérií u mě uspěl nejlépe. Hlasy pro svou podporu sbíral od lidí intenzivně, chybělo málo. Nakonec mu pomohla podpora senátorů, kterým za to velmi děkuji. Nejen kampaň, ale chování kandidáta Hilšera a jeho deklarované názory a postoje jsou uvěřitelné a reálné. Neopírá se o žádné struktury a styl mi přijde velmi podobný tomu, jak jsme se my Piráti z aktivistické roviny přesunuli do roviny politické. Je to v mých očích člověk, který by v této roli aktivně přispíval k formování otevřené a důvěryhodné občanské společnosti.“

Bartoš také informuje mezi kterými kandidáty na prezidenta se rozhodoval:

„Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi z mého pohledu relevantními kandidáty. Byli jimi Marek Hilšer, Jiří Drahoš, Michal Horáček a Pavel Fischer. Marek Hilšer v mé prezidentské volbě zvítězil.“

Patrik Pilous (Autor)

Autor se věnuje volbám v České republice a snaží se na volební aktéry a volební procesy nahlížet netradičně. Články autora se věnují novým trendům ve volebních kampaních a netradičním metodám ve volebních analýzách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *