Poslanci a kandidáti za KSČM ve volbách 2017

3
783
Aulická Jírovcová Komunistická strana Čech a Moravy
Hana Aulická Jírovcová

KSČM se jako všechny politické strany chystá do volebního podzimu 2017. Většina stávajících poslanců KSČM se o své křeslo v parlamentu nemusí obávat, protože to s preferencemi vypadá velmi nadějně. Kandidátní listiny jsou naplněny a teď už jen vyčkat do voleb. Nebo snad i komunisté spadnou do volební bitvy a budou se o každý hlas rvát? Strategie KSČM je postavená hlavně na přímé kontaktní kampani a akcích pořádaných pro příznivce. Na sociálních sítích je slabší než většina neparlamentních stran, ale například k letošním volbám se zmohla k volebním webovým stránkám. Stránky přehledně ukazují volební priority, krajské kandidáty i volební program.

Kandidáti a budoucí poslanci za KSČM

V první řadě je důležité konstatovat, že komunisté a jejich příznivci nevymírají, jak se předpokládalo před patnácti lety. Strana úspěšně přežívá v prostředí, které jejími členy a ideologií pohrdá. Profily volebních lídrů většinou zůstávají u ověřených a dlouholetých stálic jako jsou: Marta Semelová, Pavel Kováčik, Václav Snopek nebo Vojtěch Filip. V Praze si dokonce vysocí představitelé Jiří Dolejš a Josef Skála mohou dovolit kandidovat z nižších pozic. KSČM se nebojí na pozici lídra postavit ani propáleného Zdeňka Ondráčka, jenž to v 89 řezal hlava-nehlava a ještě se tím chlubil. Možná právě jeho neochvějný zápal v komunismus přivede nynějšímu podnikateli ty správné soudruhy a soudružky k volebním urnám.

Poslankyně Hana Aulická Jírovcová

Pouze dvě ženy se vmáčkly na pozice lídrů ve 14 krajích. Kateřina Konečná již pro KSČM nebyla k dispozici, neboť byla zvolena do Evropského parlamentu a tak se KSČM vytasila s Hanou Aulickou Jírovcovou. Pro image strany je jistě důležité, když houf postarších výrostků z ČSSR rozvíří nějaká o generaci mladší blondýnka. Osvědčilo se to u Kateřiny Konečné a s Hanou Aulickou Jírovcovou to nebude jinak.

Hana Aulická-Jírovcová načala svou kariéru vstupem do KSČM již ve svých 20 letech. Přes svůj věk (36 let) je zastupitelkou města most přes 15 let. V roce 2013 se na ní usmálo štěstí a stala se poprvé poslankyní, když byla zvolena  v Ústeckém kraji ze třetího místa. Letos tato ekonomka vede kandidátku a bude se snažit zopakovat úspěch z roku 2013.

Bc. Stanislav Mackovík

V Libereckém kraji je lídrem do voleb 2017 fanoušek značky Alpina Pro a slušný člověk Stanislav Mackovík. I kádrová KSČM do svého středu zapracovala férové lidi, kteří se živí třeba jako záchranáři. Profil méně známého poslance a kandidáta do voleb je veskrze lidový. Je jen otázkou, jestli hlavní volební fotku Stanislava Mackovíka volili v KSČM záměrně nebo z nedbalosti. U většiny stran bych sázel na propracovaný marketingový tah, ale u KSČM?.. Asi taky, časy se hold mění.

Bc. Stanislav Mackovík za KSČM