Andrej Babiš

Andrej Babiš je znám mnoha ostrými citáty jako například „My se jednou asi z té demokracie poděláme, všichni. Jak jinak totiž vysvětlit to, že se tu k dálnici vyjadřuje i jezevec, ekologický terorista a taky každý starosta chce mít výjezd.“

David Rath

David Rath byl významným politikem ČSSD. který proslul fackováním a krabicí od vína s 8,5 miliony korun. David Rath dostal za tento korupční kotrmelec 8,5 roku vězení a přišel o milióny korun. Nepomohla mu ani kandidatura do Senátu, kde chtěl získat imunitu.

Dwight D. Eisenhower

Dwight David Eisenhower se stal 34 prezidentem Spojených států amerických a také byl 5 hvězdičkový generál.

Alexander Dubček

Alexander Dubček byl jednou z hlavních postav pražského jara 1968. Patřil k reformním komunistům, kteří se stáhli do ústraní v době normalizace.

Jaromír Štětina

Jaromír Štětina byl europoslancem za TOP 09 a do voleb do Evropského parlamentu 2019 se rozhodl kandidovat za jiný politický subjekt.

Jaroslav Fidrmuc

"Věřím v sílu týmové práce a věřím, že tento svět můžeme společně měnit k lepšímu – vzděláváním, společnou prací a spravedlivým uspořádáním společnosti. Takový svět nestačí pouze budovat. Je třeba ho i chránit."

Jaromír Soukup

Jaromír Soukup je miliardář, vlastník médií, moderátor a politicky aktivní občan. Od roku 2016 moderoval mnoho politických relací na stále silnější televizi Barrandov. V roce 2019 ohlásil vstup do politiky.

Václav Klaus ml.

Václav Klaus mladší je synem bývalého premiéra a prezidenta Václava Klause. Po zvolení do Poslanecké sněmovny v roce 2017 se stal velice viditelným a také si díky svým názorům vytvořil širokou komunitu podporovatelů na Facebooku a blogu Klause mladšího.

Tomáš G.Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk ideovým i praktickým strůjcem Československa. Tomáš Garrigue Masaryk proslul svými citáty o demokracii, které jsou velmi aktuální i dnes.

Petr Fiala

Profesor politologie a ministr školství mezi lety 2012 a 2013. Od roku 2014 je Petr Fiala předsedou ODS. Fiala je často označován jako nevýrazný a chladný politik, který se v roce 2014 postavil do čela očištění ODS.

Napoleon Bonaparte

Francouzský státník, císař a nejslavnější vojevůdce proslul jako tvrdý a velice obratný válečný stratég a neméně schopný politik.

Miroslav Pelta

Ač snil o dráze komentátora, což vzhledem k jeho specifické mluvě vyznívá dost kuriózně, rázem se z něho stal ambiciózní funkcionář.

Vojtěch Filip

V záznamech komunistické Státní bezpečnosti je Vojtěch Filip evidován od roku 1986 jako spolupracovník pod krycím jménem Falmer. Tři roky podával pravidelná hlášení o spolupracovnících, kteří jezdili do zahraničí. Podle rozsudku okresního soudu v Českých Budějovicích Filip spolupracoval vědomě se zpravodajskou službou a StB.

Jaroslav Faltýnek

Pravá ruka a možný nástupce v čele hnutí ANO Jaroslav Faltýnek měl problémy kvůli bezprecedentnímu vstupu do řešení dálničního mýtného.

Tomio Okamura

Tomio Okamura proslul svými zavádějícími prohlášeními a citáty, které se následně často obrátily proti němu.

Zdeněk Škromach

Zdeněk Škromach je český sociálnědemokratický politik, který se proslavil svým neotřelým politickým marketingem, kdy při své plnoštíhlé postavě se svými voliči hovořil skrze amatérsky natočené video se svými voliči.