Realisté do Poslanecké sněmovny

Realisté do Poslanecké sněmovny

Nová politická strana Realisté míří do Poslanecké sněmovny možná podobným stylem jako před čtyřmi roky ANO 2011. V preferenčních průzkumech nijak nezáří, ale stále posiluje. Má vysoký voličský potenciál okolo 9%, který potřebuje zmobilizovat.

Realisté prezentují a prosazují zajímavá témata, která českou společností rezonují. Kladou důraz na národní zájem, vlastenectví a lásku k vlasti. Realisté nehrají tolik na emoce jaké SPD. Tomio Okamura se nebojí předkládat nesmyslné návrhy a vykřikovat nesmyslná hesla – česká společnost podle průzkumů na tyto prvoplánové fráze ale slyší.

Přitom Realisté, Svobodní a další strany by měly spíše programové a osobnostní kapacity na prosazení zájmů voličů.

Program a osobnosti

Realisté mohou nabídnout program i osobnosti. Mimo Petra Robejška má strana osobnosti jako je Alexander Tomský, jenž je uznávaným nakladatelem, publicistou a politickým komentátorem. Z podnikatelského sektoru například lídr ve Středočeském kraji Antonín Fryč, který založil úspěšnou firmu na vysokozdvižné vozíky YALE CZ s.r.o..

Programové priority Realistů

Realisté navrhují opatření, jenž mají pomoci České republice spravovat svůj osud i v budoucnu. Odmítají evropskou společnou měnu a chtějí, aby si ČR podržela strategickou možnost hýbat s českou korunou.

Obzvláště v bezpečnostní politice jsou Realisté důrazní. Chtějí tříměsíční vojenský výcvik a možnost držení zbraně. Zároveň jsou zásadně proti nelegální migraci.

Kolik dostanou Realisté procent ve volbách 2017

Výzkumy preferencí ukazují od 3% do 8% hlasů. Nové strany jsou tradičně před svými prvními volbami podceňované, takže Realisté nejspíše dostanou nad 5% hlasů. Hlas pro Realisty by tedy neměl být hlasem vyhozeným ale hlasem rozhodujícím.

Autor Patrik Pilous

Autor se věnuje volbám v České republice a snaží se na volební aktéry a volební procesy nahlížet netradičně. Články autora se věnují novým trendům ve volebních kampaních, preferenčním šetřením a metodám ve volebních analýzách.

Všechny články autora Patrik Pilous →

2 Comments on “Realisté do Poslanecké sněmovny”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *