Miroslav Balatka, kovboj kandidující do senátních voleb na Sokolovsku

0
1816
Miroslav Balatka senátní volby
Miroslav Balatka

Kandidát do Senátu České republiky za obvod Sokolov propojil podporu hned čtyř parlamentních politických stran.

Jmenuji se Miroslav Balatka a je mi 48 let, narodil jsem se v Sokolově a vyrostl na sídlišti Michal. Vystudoval jsem stavební průmyslovku v Karlových Varech a ČVUT v Praze. Téměř celou svojí profesní dráhu pracuji jako zeměměřič, od roku 2005 jako živnostník. Už dlouho mne trápí nízká úroveň politické kultury v ČR.

„Jsem tu celý život zeměměřičem, znám tu každý kámen.“

Také proto jsem v roce 2009 uspořádal celostátní anketu Český papaláš a s přáteli zorganizoval recesistický Festival politické písně Sokolov, kde jsme výsledky ankety vyhlašovali. V letech 2012-2016 jsem byl členem zastupitelstva Karlovarského kraje a člen, později místopředseda Výboru pro regionální rozvoj. V Sokolově žiji a pracuji celý život.

Program Miroslava Balatky do senátních voleb 2018

Když to velmi zestručním, tak za prvé otevřenost, se kterou bych chtěl vykonávat funkci senátora. Chci být aktivním senátorem, který bude pravidelně a často mluvit jak s občany, tak i se zástupci samosprávy obvodu. Senátorem, který poslouchá a vnímá problémy regionu a díky své funkci pomáhá.

Chci, aby se na mě lidé mohli vždy s důvěrou obrátit. Za druhé pomoci regionu. Trápí mě odliv lidí z kraje, nízké mzdy a ekonomický výkon, exekuce, vyloučené lokality, obchod s chudobou. Chci tyto problémy v Parlamentu otevírat a aktivně pomoci s jejich postupným řešením.

Za třetí sebevědomý stát. Chci, aby naše země byla pevnou a sebevědomou součástí západního světa. Chci vyvažovat současné silné „východní větry“, které naši republiku ženou směrem k autoritářství a oligarchii.

Demokratický stát není „firma“. Chci hájit dodržování ústavnosti a napomáhat zachování dobrého jména naší země v zahraničí. Mé další priority jsou bezpečnost, kvalitní a dostupné vzdělání, péče o seniory, kamenné a domácí hospice, podpora tradičního průmyslu a podpora sportu.

Co můžete občanům ČR nabídnout jako senátor?

Rád bych vnesl do politiky více pohled lidí z běžného života. Současná nedůvěra občanů v politiku je pochopitelná, ale pro společnost nezdravá. Chci se pokusit tento stav změnit. Rád bych nabídl svoje životní a politické zkušenosti, svoji názorovou konzistenci v důležitých oblastech, svoji schopnost spojovat, doufám i zdravý rozum..

Nevím, jestli je to moc nebo málo, to musí posoudit hlavně voliči.

Proč zrovna hnutí STAN?
Starostové a nezávislí jsou mi názorově velmi blízko a jako nestraník jsem za ně kandidoval už v parlamentních volbách 2017. Jejich vznik a struktura budovaná zdola a postavená na časem prověřených komunálních politicích je pro mě logická a správná. Podpora dalších stran, jako jsou Piráti, KDU-ČSL a TOP 09 mne velmi těší a vážím si jí. Věřím, že toto spojení má smysl a že máme šanci společně uspět.

Jak probíhá kampaň a co plánujete do následujících předvolebních dní? 
V současné době objíždíme s přáteli a podporovateli postupně celý volební obvod na kolech. Dále mě a můj tým v září čeká klasická kontaktní kampaň, kde se chci setkávat s lidmi, mluvit s nimi a představit jim sebe a to, co bych jim chtěl nabídnout. Samozřejmě budeme využívat i sociální sítě moje webové stránky miroslavbalatka.cz.

Jaký máte vztah k obvodu?
Velmi kladný..
Jsem sokolovský rodák a patriot, žiji a pracuji zde celý život. Takže celý svůj obvod znám včetně jeho problémů. Jak říkám jako kovboj v komiksu „Divoký západ 2018“, který je součástí mé kampaně: „Jsem tu celý život zeměměřičem, znám tu každý kámen.“

Jaký máte rozpočet na kampaň?
V rámci konkurenčního boje nebudu svůj rozpočet zveřejňovat, po volbách tak bude učiněno přesně dle zákona o financování politických stran.

Znáte Vaše protikandidáty?
Všechny ne, ale některé znám osobně.

Na kolik % si myslíte, že máte šanci uspět?
Nemám v tuto chvíli k dispozici žádný průzkum a myslím si, že před zahájením horké části kampaně by ani neměl žádnou vypovídající hodnotu. Ale vzhledem k rozložení sil a protikandidátů se domnívám, že šance na postup do druhého kola je reálná. Přiznávám, že jsem velmi zvědavý, jak to dopadne.

Předchozí článekRichard Zemánek (KDU-ČSL), kandidát do Senátu za Břeclav
Další článekRozhovor s bývalým ministrem financí a ředitelem Microsoftu pro ČR a SR Ivanem Pilným

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here