Kandidát do Senátu na Chrudimsku, Jiří Hynek: Odmítám invazi nelegálních migrantů a další evropské experimenty

0
3416
Jiří Hynek Chrudim
Senátní volby Jiří Hynek

Na Wikipedii mě představují jako českého manažera, politika a ekonomického diplomata v obranně-bezpečnostním sektoru. Narodil jsem se v roce 1960, vystudoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Jsem ženatý, mám čtyři děti a obava o jejich budoucnost při tom, co se okolo nás děje, mě přivedla do politiky. Znalostí a zkušeností mám dostatek, odhodlání a energie mi nechybí.

Jaký má Jiří Hynek program a témata pro senátní volby?

Jsem založením vlastenec ve smyslu Masarykova výroku, že vlastenectví je láska ke svému národu, nikoliv nenávist k jiným. Vždy budu prosazovat české národní zájmy, což by měl dělat každý politik, který byl v České republice zvolen. Řada z nich tak nečiní, jako třeba dva europoslanci (TOP 09 a STAN), kteří vloni hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku. Mně na rozdíl od nich záleží na lidech zde. I proto podporuji a budu v Senátu podporovat české tradice, české výrobky a jejich výrobce.

Hlavní prací senátora je podílet se na tvorbě zákonů. Pro mě jsou nepřijatelné zákony, které šikanují poctivé občany. Stát musí být pro lidi, ne proti nim. Rád bych se v Senátu zapojil do práce Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Bezpečí pro nás i naše děti je to nejdůležitější, o co se chci starat.

Odmítám invazi nelegálních migrantů a další evropské experimenty, které zhoršují bezpečnostní situaci u nás a v sousedních zemích. Budu podporovat naši armádu tak, aby byla vždy schopna ubránit naši zemi. Budu prosazovat český průmysl v zahraničí a dělat vše pro to, abychom byli bohatým národem. Nakonec, toto vše již dělám ve své stávající funkci.

Jako táta čtyř dětí hodlám hájit zájmy rodin v Senátu. Chci být hlasem rodičů i jejich dětí, protože zájmy různých menšin hájí kdekdo, a na ty nejdůležitější, rodiče a jejich děti, se zapomíná. Podpořím život v obcích a menších městech. Jako kluk z vesnice chápu potřeby venkova a umím mu pomoci.

Vždy budu bojovat za to, abychom o všem důležitém rozhodovali my, nikoliv úředníci v Bruselu. V neposlední řadě přispěji ke zlepšení politické kultury. Jako kandidát na prezidenta jsem své soupeře neurážel ani neponižoval a nikdy se k takovému chování nesnížím.

Co můžete občanům ČR nabídnout jako senátor a jaké jsou Vaše zkušenosti?

Občanům České republiky jsem schopen nabídnout plnění svého volebního programu. Ale dobrý senátor by měl umět zařídit také něco navíc pro svůj volební kraj. K tomuto potřebuje mít kontakty a dostatečný vliv. Díky tomu, že jsem velkou část své profesní kariéry strávil v průmyslu, umím být nápomocen jeho rozvoji. Mám celou řadu osobních kontaktů do zahraničí, a ty jsem schopen využít i pro podporu exportu firem svého volebního obvodu.

Delší čas působím ve funkci prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky. Během té doby jsem nasbíral řadu důležitých kontaktů a získal obrovské zkušenosti. S prosazováním správných věcí v Parlamentu mám mnohaleté zkušenosti a umím si získat spojence. O tom svědčí i to, že v posledních prezidentských volbách jsem jako kandidát navržený zákonodárci měl jejich největší podporu. Moji nominaci podepsalo 29 poslanců z celkem osmi politických stran.

Své znalosti, vlastnosti, kontakty, zkušenosti a vliv jsem schopen dát k dispozici svému volebnímu obvodu a lidem zde. Vždy tu budu pro ně, naleznou ve mně oporu a pomohu jim se vším, co je potřeba. Navíc nejsem zbabělec, před problémy neutíkám a nikdy lidi zde nezradím.

Proč zrovna politická strana Realisté?

Jsem jejím členem, neboť jsem realista. A proč jsem Realistou? Jako člověk z praxe vnímám současné vládnoucí elity jako naprosto odtržené od reálného dění. V politickém prostředí mi chybí používání zdravého rozumu, a naopak v něm vidím příliš neúměrného zasahování do života lidí, a to spoustou zákonů, nařízení a vyhlášek. Plýtvá se energií na nepodstatné problémy, zatímco ty zásadní zůstávají neřešeny. Realisté musí pracovat na podstatných úkolech a klást si reálné cíle.

Jak probíhá senátní kampaň a co plánujete do následujících dní?

Kampaň probíhá na všech komunikačních úrovních. Od sociálních sítí, přes média až po osobní setkávání s lidmi v obcích a městech mého volebního obvodu. Zúčastnil jsem se řady akcí zde konaných. Namátkou uvedu Salvátorskou pouť v Chrudimi či Bartolomějskou pouť v Heřmanově Městci, setkání s veterány na letišti v Chrudimi, kulatý stůl v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Mimochodem, v Havlíčkově Brodě plánuji na 28.9. od 15:00 křest knihy „Ve sužbách krále Anglie“, jejímž jsem kmotrem. Naši váleční hrdinové jsou mojí srdeční záležitostí. Kniha pojednává o pěti pilotech královského britského letectva, rodácích z Havlíčkobrodska, a pro účastníky tohoto křtu jsem připravil na náměstí velké překvapení.

Samozřejmě se intenzita kampaně s blížícími se volbami stupňuje. Zatím jsem nikoho v regionu, kdo mě oslovil, že se chce potkat a pobavit, neodmítnul. A přivítám, když se budou ozývat další lidé. V životě jsem se řídím pravidlem, že je lepší jednou vidět než desetkrát slyšet.

Jaký máte vztah k volebnímu obvodu číslo 44 a městu Chrudim?

Je to oblast, která je mi velmi blízká. Ať už tím, že ji dobře znám z dob svého mládí. Ale hlavně proto, že během své prezidentské kampaně jsem poznal, že zde žije řada lidí s velmi podobným smýšlením jako mám já. Jsou zde lidé, kteří mají rádi svou zem a na svůj národ jsou hrdí.

Umí se uživit poctivou prací a hloupé nápady střídavě přicházející z Bruselu či z Prahy jim vadí. Nechtějí zákony, které by jim omezovaly svobodu, a chtějí se těšit z každodenních drobných radostí. Chtějí žít v bezpečné zemi, kde jejich děti či vnoučata budou mít šťastnou budoucnost.

Tito lidé by měli být více slyšet a mně by bylo ctí být jejich hlasem a hájit jejich zájmy. V neposlední řadě mám velmi vřelý vztah k ozbrojeným silám a v Chrudimi sídlí jedna z našich nejlepších vojenských jednotek. Chtěl bych napomoci k jejímu rozšíření na výsadkový pluk a celkově k posílení naší armády.

Jaký máte rozpočet na senátní kampaň?

Rozpočet je dostatečný na to, abych byl důstojným kandidátem. Ale není nikterak nabubřelý, aby z prostředků na moji kampaň žili různí zprostředkovatelé a pochybní píáristé.

Znáte Vaše protikandidáty?

Některé ano, s některými jsem se během své profesní ani politické dráhy nepotkal.

Kdo si myslíte, že se dostane do druhého kola senátních voleb v Chrudimi?

Myslím, že to budou dva kandidáti. A tipovat nehodlám. Udělám vše v rámci fair play pravidel, abych jedním z nich byl já.

Jak fandíte Vašim protikandidátům z prezidentských voleb a nynějším kandidátům do Senátů?

V rámci prezidentské kampaně jsem se s mými protikandidáty potkával opravdu hodně, měli jsme i úsměvné historky ze zákulisí. S některými jsem měl podobné názory, s jinými odlišné. Mezi kandidáty byli dva, kteří názory spíše neměli a vsadili na formu bez obsahu. Bylo by nefér je jmenovat. Prezidentské volby jsou za námi a volby do Senátu jsou úplně něco jiného. Fandím hlavně voličům, aby si vybrali takové senátory, kteří budou pro svobodnou a samostatnou Českou republiku přínosem.

Jak se díváte na hnutí Marka Hilšera, který v případě vítězství bude inkasovat celý příspěvek de facto sám? Nestojí za ním žádná politická strana.

Přiznám se, že to ani nevím. Přeji mu, ať s prostředky naloží podle svého uvážení.

Předchozí článekSimona Horáková je kandidátkou za hnutí ANO na Opavsku, voliče se snaží oslovit inovativním volebním spotem
Další článekDagmar Halašová: Nebaví mě poslouchat jen stížnosti a nic neudělat pro jejich nápravu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here