Volební průzkum 2. kola – prezidentské volby 2023

0
1684
prezidentské volby 2023
prezidentské volby 2023

Již druhé kolo prezidentských voleb 2023 se bude konat v pátek 27. a v sobotu 28. ledna. V sobotu po druhé hodině pak dojde k závěrečnému přepočítání hlasů a prezidentské volby 2023 budou mít svého vítěze.

22. ledna 2023 ústav empirických výzkumů STEM zveřejnil nejnovější volební model. Podle něho by z celkového počtu aktivních voličů 57,6 % volilo Petra Pavla a 42,4 % voličů Andreje Babiše.

prezidentské volby 2023

Podle průzkumu je stálých voličů jen 55 %. 16 % pak tvoří lidé, kteří nevolí. Nerozhodnutých voličů je 29 %.

Podle volebního průzkumu agentury Data Collect a Kantar CZ pro prezidentské volby by Petr Pavel dosáhl 53 % hlasů a Andrej Babiš 38 %. Pro Petra Pavla je pevně rozhodnuto 46 % voličů, pro Andreje Babiše 38 %. Jen 9 % lidí podle tohoto průzkumu stále neví, koho zvolit. Zkuste tyto výsledky porovnat s průzkumem z prvního kola!

prezidentské volby 2023

Jelikož se volby konají za pár dní. Mnoho velkých změn tedy už nemusíme očekávat. Poslední dobou se ve spojením s Andrejem Babišem řeší jeho různá prohlášení a části jeho volební kampaně, které obsahují nepravdivé informace nebo přehnané nadsázky.

22. ledna Česká televize pořádala další prezidentskou debatu. Původně na ni měl dorazit jen Petr Pavel. Na poslední chvíli však dorazil i expremiér Andrej Babiš. Oba kandidáti na sebe víceméně útočili, generál Petr Pavel však daleko příměji odpovídal na dotazy moderátora Martina Řezníčka, zatímco Andrej Babiš často obcházel odpověď zdlouhavým monologem.

Předchozí článekNejnovější volební preference – prezidentské volby
Další článekPetr Pavel je novým prezidentem ČR: Proč zvítězil?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here