Europoslanec Petr Mach rezignoval

0
2132
europoslanec Petr Mach rezignoval

Europoslanec Petr Mach rezignoval na svou funkci v Evropském parlamentu, respektive rezignuje k zítřejšímu datu 31. srpna 2017. Petr Mach zasedal v Evropském parlamentu od roku 2014 a byl na evropské půdě velmi aktivní. Strana svobodných občanů je proti přílišnému zasahování EU do věcí národních států, také odmítá nesmyslné přerozdělování peněz vybraných EU.

Svobodní a jejich dlouholetý předseda, europoslanec Petr Mach vidí Evropskou unii jako nereformovatelnou a navrhují spolupráci na bázi  Evropského sdružení volného obchodu (EFTA). Strana se ideově profiluje jako liberálně konzervativní až libertarianiská.

Europoslanec Petr Mach jako jediná osobnost Svobodných

Předsedu Svobodných nahradí ve funkci jeho dlouholetý místopředseda Jiří Payne, který byl poradcem Václava Klause. Petr Mach dlouhodobě trpí na neschopnost sehnat pro kandidátku Svobodných známé tváře. Mimo Petra Macha nebude v žádném kraji známá osobnost širší veřejnosti a to při personalizaci voleb do Poslanecké sněmovny není dobrá cesta.

Proto se Petr Mach vrací jako spasitel a bude se snažit Svobodné přehoupnout přes 5% hlasů. Vzhledem k prognózám to bude nesmírně složitý úkol. Svobodní mají široké portfolium potencionálních voličů, ale nedokáží je proměnit ve voliče faktické. Dlouhodobě se Svobodným nedařilo urvat větší množství voličů zklamaných ODS a TOP 09. Nyní se vynořila navíc konkurence v podobě Realistů, kteří zastávají podobné názory ve vztahu k EU – tím se budou hlasy dále tříštit.

K úspěchu Svobodných v letošních volbách chybí kvalitní lídři krajských kandidátek. Minimálně 2-3 celorepublikově známé osobnosti a silnější marketing strany chybí. Petr Mach nezachrání necelé dva měsíce před volbami preference tím, že se stáhne do České republiky a rezignuje na post europoslance. Kurz na nepřekročení 5% mají Svobodní okolo 1,02 a Tipsport ví, proč nasadil takto malý kurz.

 

Předchozí článekVolební preference říjen 2017
Další článekForma tvorby voličských preferencí se mění

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here