Šimičáci jdou do komunálních voleb v Židenicích

0
2929
Šimičáci Brno
Komunální volby Židenice

V brněnským hantecu se Židenicím neřekne jinak, než Šimice. Názvem Šimičáci dáváme voličům najevo, že naše politické ambice končí u hranic naší obce. Nemáme zájem politicky růst, ale pracovat pouze pro Židenice.

Pod jakou formou jste se rozhodli kandidovat do komunálních voleb?

Nechtěli jsme být v žoldu žádné značky, proto jsme založili vlastní hnutí. Jinak jsme v předvolební koalici s hnutím Brno+, které kandiduje do zastupitelstva města Brna.

Proč to spojení, když máte ambice pouze v Židenicích?

Pro místní samosprávu je v mnoha ohledech důležité mít partnery na brněnském magistrátu. S hnutím Brno+ se názorově i programově shodujeme. Například dokončení velkého městského okruhu a nový územní plán jsou zásadní věci pro rozvoj a atraktivitu naší obce.

Jaká je Vaše motivace pro kandidaturu?

Určitá část našeho seskupení se dlouhodobě zajímá o komunální politiku, ať už samostatně, nebo přes místní spolek SAZE. Z pozice řadového obyvatele nelze fungování čtvrti ovlivnit, proto jsme se rozhodli  sdružovat místní obyvatele, kterým není dění zde lhostejné a kandidovat.

Jak je velká obec, město či městská část?

Jedná se zhruba o 21 000 našich spoluobčanů.

Jaké největší problémy spatřujete na fungování komunální politiky ve Vaší obci?

Máme zde specialitu. Nynější starosta nebydlí v Židenicích. V roce 2014 si sem před volbami napsal trvalé bydliště a stačilo mu svést se na značce ANO. Nemá zde žádnou sociální vazbu, podle toho vypadá jeho dosavadní výkon a zájem. Představte si, jak paradoxní by bylo, aby dělal starostu v menší obci “přespolní”.

Dále se nám nelíbí  zájmy pana místostarosty Kunce z TOP 09, který se za každou cenu snaží dostat do vrcholové politiky. Sbírá jakékoliv funkce a rozptyluje se tím od práce pro naši čtvrť. Sedět jedním zadkem na více židlích nelze, to je známá věc.

„Nemá zde žádnou sociální vazbu, podle toho vypadá jeho dosavadní výkon a zájem.“

Jaké je největší téma v obci?

Snažíme se čerpat od lidí. Většinou se jedná o pořádek v ulicích, pokos veřejných ploch, bezpečí a nově se nám zde začali vyskytovat pohozené injekční stříkačky. Dosavadní fungování radnice se věnuje projektům, které jsou někdy i zajímavé, ale podle nás by se mělo napřed postarat o základní potřeby, které jsou vidět a to až bude fungovat, můžeme si dopřát něco navíc.

Jak chcete oslovit občany a voliče při komunálních volbách?

Mimo bannerů, reklam na autech, sociálních sítích a webu určitě i kontaktní kampaň.

Jaké využíváte komunikační a propagační kanály?

Aktuálně využíváme Facebook, Instagram a Youtube.

 

Rozhovor poskytl Jiří Kyjovský – předseda hnutí

Pokud máte zájem o podobný rozhovor, tak se ozvěte na email: p92@ceske-volby.cz

Předchozí článekDavid Rath se chce stát senátorem za Litoměřicko
Další článekVolební preference červenec, srpen 2018 od Medianu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here