David Redl, medailonek kandidáta na senátora v Rokycanech

0
3239
redl david
Kandidát na senátora David Redl

Rozhovor s Davidem Redlem kandidátem do Senátu za SPD v obvodu Rokycany.

Jmenuji se David Redl, pracuji jako klinický perfuziolog na kardiochirurgii FN Plzeň. Jsem ženatý a mám dvě děti. Bydlím v Hrádku u Rokycan. Celý můj život je spojený právě s mým městem, a regionem, kde pracuji, bydlím, a aktivně se podílím na dění. Jsem předsedou sportovní organizace TJ Hrádek.

Témata a program Davida Redla kandidujícího za SPD

Jsem dlouholetý zdravotnický pracovník. Díky tomu vnímám problémy poněkud jinak, než se prezentuje v mediálních prohlášení. K aktuálnímu dění ve zdravotnictví mám asi nejblíže.

Jako předseda TJ Hrádek se věnuji vedení této sportovní organizace a za více než 6 let působení ve funkci mám jasno o problémech se získáváním finančních prostředků na zajištění provozu. Všichni v naší TJ pracujeme zadarmo a snažíme se udržet neudržitelné, proto financování sportu a sportovních organizací, především v rámci malých měst a obcí je má další priorita.

Žiji na malém městě. Specifikum malých měst a obcí je vlastní občanský život. Máme to štěstí, že se nám zachovaly tradice jako jsou Tělovýchovné jednoty, Sokoly, Dobrovolné hasičské sbory, Občanské spolky jako myslivci, zahrádkáři, včelaři a další… Tento náš “národní” poklad je třeba podporovat a zachovat. Společenský život na malých městech se děje, právě díky přičinění těchto spolků. A to je můj další bod programu.

Bezpečnost, je téma, které nelze vynechat, a proto je mým čtvrtým bodem programu. Jsem občan, který se snaží žít podle pravidel a dodržuji zákony naší země. Mám naprosto zásadový postoj k těm co vědomě porušují zákony. Přivítal bych posílení pravomocí Městské policie.

Posledním bodem je rozvoj malých měst a obcí. Je to obsáhlé téma, ale pro mě je zásadní téma vytvoření nových možností bydlení pro mladé a v této souvislosti je třeba myslet i na naše seniory. Každý z nás by si jistě přál žít v bezpečném městě, kde se jen nebydlí, ale kde je možné aktivně prožít celý život.

Co můžete občanům ČR nabídnout jako senátor?

Můžu nabídnout pohled člověka, který není odtržený od reality. Nedopustím, abych se nechal politikou zcela odříznout od reálných problémů regionu. Jako senátor bych chtěl být maximálně užitečný regionu a lidem kteří v něm bydlí. Vždy zůstanu občanem svého regionu a vždy budu hájit zájmy své vlasti, což považuji za samozřejmost.

Proč zrovna hnutí SPD?

Z důvodu mých sympatií k programu. Sleduji politické programy jednotlivých stran, z každého bych si asi dokázal vybrat něco co je mi blízké, ale program SPD je mi blízký celý. SPD se snaží své voliče nezklamat, nebere je pouze jako hlasy potřebné pouze u voleb. Sám nejsem členem žádné strany, ale věřím, že právě společně s SPD se nám povede prosadit změny k lepšímu.

Jak probíhá kampaň a co plánujete? Podotázka na komunikační kanály.

Kampaň probíhá tradičním způsobem, kontaktní, mediální, s maximálním využitím sociálních sítí, kde je člověk se svými voliči v kontaktu téměř stále. Facebook, Twitter, internetové stránky atd. To jsou všechno možnosti, které dnešní doba nabízí.

Jaký máte vztah k obvodu?

Ten nejužší. Když jsem se díval na rozložení volebního obvodu Rokycany, prvně jsem si uvědomil jak úzký vztah k tomuto regionu mám. U mnoha názvů obcí či měst si člověk hned vzpomene na jména svých známých nebo kamarádů. Uvědomuji si také,kolik obcí člověk procestoval díky sportu, a aktivitám TJ Hrádek. Mám radost, že jsem byl osloven kandidaturou právě v obvodu č. 8 Rokycany. Maximálně mě to motivuje.

Jaký máte rozpočet na kampaň?

Myslím si, že tahle otázka není přímo na mě. Za sebe mohu říct, že se snažím dát kampani maximum možného.

Znáte Vaše protikandidáty?

Osobně ne, ale na případné setkání se těším. Rád poznávám nové lidi. Rád slyším názory jiných lidí.

Ale zatím znám kandidáty jen díky informacím z médií a sociálních sítí.

Předchozí článekJednokolové senátní volby v České republice?
Další článekZdeněk Hess kandidát do Senátu na Rokycansku za Piráty

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here