Herbert Pavera, nejlepší starosta 2014-2018 jde do senátních voleb na Opavsku

0
1941
Herbert Pavera Opava
Kandidát do Senátu Herbert Pavera

Jmenuji se Herbert Pavera. Jsem kandidát do Senátu s nejširší podporou stran, hnutí a osobností našeho regionu Opavska, za kterou jsem velmi vděčný. Pracuji ve veřejných službách téměř tři desítky let. Potkávám se s občany a úspěšně řeším to, co je trápí.

Dvacet let jsem starostou Bolatic, posledních dvanáct let stojím v čele Sdružení obcí Hlučínska a jsem předsedou správní rady Slezské univerzity v Opavě. Myslím si, že právě teď je nejvyšší čas zvolit senátora, kterému budeme rozumět a který bude mít výsledky.

Příběh Herberta Pavery 

Jaký máte program a témata pro senátní volby na Opavsku?

Mým cílem je, abych i jako budoucí senátor mluvil stejně jako současný starosta Bolatic.
Vím, že neodmítnu nikoho, kdo za mnou přijde, a vím, že budu říkat věci narovinu. Chci se během šesti let mandátu senátora věnovat šesti věcem.

1) Školství, protože je to naše budoucnost. Musíme zajistit kvalitní učitele a ty jednoduše zaplatit.

2) Dopravě, protože to je klíčem k rozvoji regionu. Hlavní je pro nás dostavba potřebných obchvatů Hlučínska, Komárova a Hradce nad Moravicí.

3) Podnikatelům, protože ty trápí neskutečné papírování. Znovu předložím jedno kontrolní a inkasní místo.

4) Seniorům, které trápí nedostupnost sociálních služeb. Pojďme otevírat nové domovy pro seniory a denní stacionáře. Stejně jako to máme v plánu v Bolaticích.

5) Moderní léčbě, která má až neskutečné výsledky. Chci prosadit, aby byly hrazeny i moderní způsoby léčby, např. kmenovými buňkami prováděná v Ostravě, či cvičební terapie dětí s mozkovou obrnou nejen v Klimkovicích či Praze.

6) Zemědělství – rád bych na polích viděl zase stromy, remízky, mokřady, nejenom lány kukuřice a řepky. Místo podpory velkých potravinářských firem mají být podporováni producenti opravdu kvalitních regionálních potravin, jako je známe od nás. Prostě se za náš region postavím a využiji svůj vliv v jeho prospěch.

Co můžete občanům ČR nabídnout jako senátor a jaké jsou Vaše zkušenosti pane Pavero?

Pokud se rozhodnete volit mě, vyberete si zároveň mé zkušenosti ze školství, z řízení obce, z mé práce ve prospěch občanů, podnikatelů, obcí i škol. Rád bych pokračoval v tom, co dělám – slušné, zodpovědné a poctivé práci pro lidi.

Proč zrovna podpora tolika subjektů (Starostů a nezávislých, ODS a TOP 09 s podporou Zelených a Soukromníků)?

Senátora na Opavsku, Hlučínsku a Vítkovsku budeme mít jen jednoho. Bude senátorem všech lidí, kteří zde žijí bez ohledu na to, koho volili. Proto by měl už dnes dokázat, že má širokou podporu a že ho lidé dobře znají.

Já kandiduji, protože mám podporu těch, které jsem v našem regionu potkal a kterých si velmi vážím. Jsem koaliční kandidát Starostů a nezávislých, ODS a TOP 09 s podporou Zelených a Soukromníků.

Jak probíhá senátní kampaň a co plánujete do dalších předvolebních dní?

Kampaň probíhá zhruba od začátku prázdnin. Setkávám se s voliči, diskutujeme o věcech, které je trápí. Vždyť senátor by měl řešit, kde lidi nejvíce “tlačí bota”. Pokud se chcete se mnou potkat i Vy, přidejte si můj Fb profil, na kterém akce zveřejňuji a sledujte také můj web.

Jaký máte vztah k volebnímu obvodu Opavsko?

Narodil jsem se v Bolaticích a celý svůj život jsem prožil zde, na Hlučínsku a Opavsku. Po vystudování Pedagogické fakulty jsem nastoupil na Základní školu v Opavě – Kylešovicích, kde jsem strávil opravdu krásná léta nejen jako učitel, ale také jako ředitel školy. V současné době jsem předsedou Správní rady Slezské univerzity v Opavě. Posledních 20 let jsem starostou Bolatic a dvanáct let stojím v čele Sdružení obcí Hlučínska.

Jaký máte rozpočet na senátní kampaň?

Svoji kampaň do Senátu chci vést co nejtransparentněji, proto se může na mém webu každý podívat, kdo na kampaň přispěl a na co jsou finance využívány. Celá kampaň bude stát zhruba 1 milion korun.

Znáte Vaše protikandidáty na Opavsku?

Své protikandidáty znám především z novin a dalších sdělovacích prostředků.

Kdo si myslíte, že se dostane do druhého kola senátních voleb na Opavsku?

Nedokážu tipovat, jak voliči rozhodnou. Věřím, že ocení moje zkušenosti a budu jedním z nich i já. Je totiž nejvyšší čas udělat něco pro Opavsko, Hlučínsko a Vítkovsko. Společně.

Předchozí článekSenátor Patrik Kunčar obhajuje svůj mandát ve volebním obvodu Zlín
Další článekRozhovor s Jaroslavem Fidrmucem o životních přesvědčeních a kandidatuře do Senátu na Prostějovsku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here