Klaus mladší: Schyluje se k přestupu do SPD?

0
1259
Václav Klaus mladší a budoucnost v SPD
Václav Klaus mladší a budoucnost v SPD

ODS potřebuje působit před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu kompaktně, což se jí opakovaně nejen díky Václavu Klausovi mladšímu nedaří.

Již mnohokrát jsme z úst Petra Fialy slyšely: Václav Klaus mladší hovoří za sebe, neprezentuje stanoviska Občanské demokratické strany.Klaus má názory blíže k SPD než k současné ODS

Nyní přišla již jasná slova propojená s výzvou k odchodu z Poslaneckého klubu ODS. Fotbalovou terminologií Václav Klaus mladší hraje jiným stylem než zbytek mužstva a také přespříliš „sóluje“, což zdědil po svém otci.

ODS se distancuje od slov Václava Klause ml., v nichž přirovnal počínání Poslanecké sněmovny k židovskému výboru

Považuje takováto slova za nepřijatelná a omlouvá se za ně.

Vyzývá Václava Klause ml. k odchodu z Poslaneckého klubu ODS.

-Konstatuje, že Václav Klaus ml. svým jednáním dlouhodobě poškozuje ODS.

„Nezapadá do herní koncepce mužstva.“

Pokračujme ve fotbalovém žargonu. Václav Klaus mladší je však kvalitní hráč a svoji sólovou kariéru má dobře našlápnutou. Nabízí se přestup do nového mužstva, SPD.

V podzimních senátních volbách na Praze 2 a 3 podpořil kandidáta SPD Ladislava Jakla, i když ve stejném volebním obvodu kandidoval za ODS Vladimír Kratina.

Klaus volání zatím nevyslyší

Václav Klaus mladší zatím odcházet z ODS nechce a to ani z Poslaneckého klubu ODS.
„Já nějaké výzvy k odchodu rozhodně nevyplním. Já jsem kandidoval za ODS. ODS byla založena u nás v kuchyni a ctím původní hodnoty, jak byla ta strana založená. Já si počkám, až mě případně vyloučí, a pokud se tak stane, tak se obrátím k voličům.“

Václav Klaus mladší

Klaus je silným a vlivným hráčem. Má mnoho fanoušků na sociálních sítích, dokonce více než ODS. Vlivný blog čtený tisícovkami čtenářů. Jeho názory jsou však velice často více kontroverzní než konzervativní.

Poslední kapkou pro vedení ODS bylo přirovnání schvalování zákonů ve sněmovně kvůli předpisům Evropské unie k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů.

Klaus výzvu od vedení ODS nepřijímá. Své možné angažmá v SPD, které je mu názorově v určitých polohách mnohem blíže než ODS, odmítá. Václav Klaus mladší tak v ODS zůstává velmi silnou osobností i názorovým klínem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here