Rozhovor s MUDr. Jiřím Koskubou kandidujícím za Českou suverenitu v doplňujících senátních volbách na Praze 9

0
1931
Jiří Koskuba kandidát do Senátu za Českou Suverenitu na Praze 9
Jiří Koskuba kandidát do Senátu za Českou Suverenitu na Praze 9

prim. MUDr. Jiří Koskuba, Čech, v Praze narozen a na „velké“ Praze 9 žijící. Byť nyní se naše MČ jmenuje Praha 14..

A také se po již skoro 30 let na Bulovce na interně o lidi z Prahy 9, 14, 18, 19, 20, 21 a dále Čakovic, Satalic, Vinoře, Dolních Počernic, Běchovic, Klánovic i Koloděj starající. Bohužel velmi často v podmínkách, o kterých rozhodují jiní..Jaký má Jiří Koskuba program a témata pro doplňující senátní volby na Praze 9?

Na 1,5 roku ev. mandátu toho nemůže být mnoho. Bylo by to falešné. Proto hlavně další osud Nemocnice na Bulovce a enormní dopravní přetížení Prahy 9.

Jaké je Vaše nejoblíbenější místo na Praze 9?

Těžko se vybírá. Znám skoro skutečně celou „velkou“ Prahu 9. Ale, již s ohledem na pokročilý věk, mj. rád vzpomínám na vysočanské gymnázium. Pochopitelně bývala to i čtvrť, kde v domě po prarodičích dlouhá léta bydlím. Ale věčná chaotická a neestetická nová výstavba bez dalšího potřebného, toto místo pro mne nenávratně zdevastovala.Co může Jiří Koskuba občanům ČR nabídnout jako senátor a jaké jsou Vaše zkušenosti?

Pravda, asi nic moc – jen sebe. A přece jenom i dlouholeté zkušenosti s lidmi z práce v nemocnici. Stejně tak z mého 4-letého působení na počátku 90-tých let v Zastupitelstvu i Radě HMP, jako od roku 2010 do roku 2017 v Poslanecké sněmovně PČR. Snad jsem Praze 9 i sobě ostudu nedělal.

Ostatně vždy jsem svůj mandát získal jen a pouze díky preferenčním hlasům lidí, nikoliv stranického sekretariátu. A právě proto jsem nyní bez stranické příslušnosti.

Jaké tři hodnoty jsou pro Vás nejdůležitější?

Svoboda, přímost, čest. Ale i patřičná národní hrdost, úcta k tradicím. Dnes dosti konzervativní až nemoderní, že?

Heslo samurajů:  „Iru sen tate“ – žít s čistým štítem

Proč zrovna kandidatura za Českou Suverenitu?

Po takřka čtvrtstoletí „služby“ v ČSSD jsem byl po mém odchodu z ní nyní volný. Důvody jsem snad jasně vysvětlil a vývoj mi bal, bohužel, za pravdu. Ze jmenované nejstarší politické strany se pochopitelně znám nejen s paní Mgr. Volfovou. A oni zase znají mne, i mé názory. V řadě se více než shodujeme. Nejen proto, ale i pro dění kolem Bulovky jsem nakonec jejich nabídku na kandidaturu přijal.Jak probíhá předvolební kampaň a na jaké komunikační kanály nejvíce vsázíte?

Zatím v klidu. Ostatně doplňovací volby do senátu jsou těsně před volbami do europarlamentu. A tam jde o víc – nejen finančně. Chápu proto, že zatím je zájem více než minimální.

Jaký máte vztah k volebnímu obvodu a Praze 9?

Vyrostl jsem zde, vychodil školy, pracuji a žiji. Je to můj domov.

Jaký máte rozpočet na senátní kampaň? Jaká položka z rozpočtu bude nejvyšší?

Minimální. Zajímavé však je, že tzv. kauce 20.000 Kč za možnost kandidovat je v doplňovacích volbách stejná, jako kdyby šlo o mandát šestiletý.

Znáte Vaše protikandidáty? Jaký je Vám z nich nejsympatičtější?Pokud je mi známo, tentokrát mezi nimi svého přímo kamaráda či velmi dobrého známého nemám. Tohle totiž, alespoň u mne, jiný politický dres nevylučuje.

Kdo si myslíte, že se dostane do druhého kola senátních voleb na Praze 9?

Můj děda říkal: „Jen myslet, chlapče, je ve skutečnosti houby vědět.“ A já to opravdu nevím. Rozhodnou jen a pouze voliči.

Předchozí článekKlaus mladší: Schyluje se k přestupu do SPD?
Další článekPetr Daubner, Pirát s širokou podporou pro senátní volby na Praze 9

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here