Poslanec Lubomír Volný a jeho cesta k volbám 2021

0
1991
lubomír volný volby

Málokdo z nás by si nevybavil poslance Lubomíra Volného a jeho počínání v Poslanecké sněmovně. Šíření poplašné zprávy bylo posledním incidentem, díky kterému Policie ČR dokonce požádala o vydání k trestnímu stíhání. Jaké má poslanec Volný plány pro volby 2021, co se skrývá za jeho programem a je jeho styl komunikace a prezentování vhodný k tomu, aby nakonec opravdu do Poslanecké sněmovny ČR opět kandidoval?

Poslanec Volný a volby 2021

V roce 2018 kandidoval poslanec Volný za politickou stranu SPD. Do Poslanecké sněmovny se tehdy dostal. Z SPD ale následně vystoupil, a to v březnu 2019. Poté oznámil, že zakládá hnutí JAP (Jednotní-alternativa pro patrioty), kdy za toto hnutí kandidoval do Evropského parlamentu. Bylo to ale na kandidátce hnutí Alternativa pro Českou republiku 2017. Zvolen nebyl, jelikož hnutí získalo pouze 0,49% hlasů.

V roce 2020 se rozhodl opět aktivně účastnit voleb. Tentokrát se jednalo o volby do krajských zastupitelstev. Taktéž kandidoval za hnutí JAP a taktéž neúspěšně. Následně tedy v únoru 2021 vstoupil do politické strany VOLNÝ blok, kterou jsme mohli dříve znát pod názvem VOLNÝ blok-Česká suverenita. Tuto politickou stranu spoluzaložila Jana Bobošíková v roce 2011.

Lídrem strany se tedy pro volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2021 stal Lubomír Volný. Představme si základní body programu, se kterým tato strana do voleb vchází:

  • Vystoupení z EU a NATO
  • Zpřísnění podmínek pro migranty (nutno podotknout, že už v současné době má ČR jedny z nepřísnějších podmínek)
  • Snížení počtu státních úředníků, zastavení růstu byrokracie
  • zrušení cenzury na sociálních sítích, boj proti omezování lidských práv a svobod
  • Ústavně zaručené právo na svobodu rozhodování o vakcinaci a čipování

Jaké jsou volební preference a skupina voličů této politické strany?

Podle posledního dostupného volebního průzkumu z 17. 6. 2021, který byl zveřejněn na stránkách rexter.cz by se politická strana VOLNÝ blok do Poslanecké sněmovny nedostala, jelikož volební kvórum je 5 %, což tato politická strana prozatím rozhodně nesplňuje.

To, na jaké voliče cílí, zůstává otázkou. Můžeme konstatovat, že to budou spíše pravicový voliči, kteří tíhnou k extrémnější pravici. Vyplývá to, z odmítání velkého vlivu státu na chod společnosti nebo negativního postoje vůči migrační politice.

Tato politická strana by tedy ráda oslovila občany, kteří tíhnout ke společnosti, která je méně svázána pravidly a nemusela by korespondovat s evropskou či světovou politikou. Je to zjevné i z chování poslance Volného, který je opakovaně napomínán za nenošení ochrany úst ve Sněmovně. Dále si všichni pamatujeme incident, kdy slovně a fyzicky zaútočil na řídícího schůze Tomáše Hanzela při jednání o prodloužení nouzového stavu.

Marketing a styl komunikace

Jako lídr strany VOLNÝ blok je prezentován tedy Lubomír Volný, který začal v dubnu svoji předvolební kampaň. Objížděl republiku s tzv. „Lízátkovou revolucí“, která má nastínit, že se republika vylíže ze svých problémů, pokud bude volit právě tuto stranu. Hesla na úvodní fotografii jsou následující: „pro svobodu volného pohybu“, „vylížeme se z toho spolu“ nebo „Nenechme si ukrást naše životy. Braňme se společně“.

Čistě z marketingového hlediska se jedná o nepříliš propracovanou kampaň, a to jak vizuálně, tak obsahově. Lubomír Volný komunikuje poměrně útočně, a to i na svém facebookovém profilu, který byl před nedávnou dobou zrušen ze strany společnosti Facebook pro opakované porušování pravidel. Šíření nenávistného obsahu, šikany nebo nahoty.

To, zda je vhodné, aby Lubomír Volný opět kandidoval v Parlamentních volbách 2021 nebo zda budete volit politickou stranu VOLNÝ blok, už necháme na vás. Je možné, že bude odsouhlaseno vydání k trestnímu stíhání za šíření poplašné zprávy a vše dopadne v neprospěch, jak lídra strany VOLNÝ blok, tak strany samotné.

Přečtěte si také článek o nejdražší prezidentské předvolební kampani.

Předchozí článek5 nejlepších knih o politice
Další článekAktuální volební preference červenec 2021 | České volby

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here