Řád národa – Vlastenecká unie má nejvíce fanoušků na FB

4
750
Řád národa - Vlastenecká unie Josef Zicker
Řád národa - Vlastenecká unie

Řád národa – Vlastenecká unie je politická strana chystající se kandidovat do parlamentních voleb 2017. Tuto stranu zatím nelze vidět v průzkumech preferencí a většině klasických mediálních toků, ale jedna věc na ni v poslední době upozornila. Řád národa – Vlastenecká unie má totiž ze všech politických subjektů nejvyšší počet fanoušků na facebooku, konkrétně 275 tisíc. V porovnání o více než polovinu méně fanoušků získala TOP 09 a ANO 2011, které mají nejvíce fanoušků z etablovaných parlamentních stran. KDU-ČSL dosahuje jako parlamentní strana k pouhým 17 tisícům fanoušků. Na chvostu je KSČM, jejichž komunikace s příznivci probíhá jistě na jiných platformách. Oficiální stránka KSČM na facebooku nedávno pokořila 8 tisíc příznivců a to je na stranu oscilující v preferencích mezi druhým a třetím místem velice málo.

Řád národa – Vlastenecká unie

Strana byla založena 31.května 2015 a volně navazuje na Lidem, VIZE 2014 a Řád národa. Předsedou strany je Josef Zickler. Strana zaujímá konzervativně nacionální ideové pozice s důrazem na vlast, rodinu a práci. Ostře se vyhraňuje proti islámu, EU a multikulturalismu. Řád národa – Vlastenecká unie má tedy podobné volební témata a cílové publikum jako Tomia Okamura a jeho SPD, popřípadě upadající Úsvit – Národní Koalice. Pro SPD může taková přímá konkurence přetáhnout některé voliče a ohrozit vstup SPD do Poslanecké sněmovny.

Má Řád národa – Vlastenecká unie šanci prodrat se do Poslanecké sněmovny? Pokud by jsme brali v úvahu povědomí o straně mezi širší veřejností nebo mediální prezentaci, tak by strana nedopadla dobře. Mimo již zmíněných 275 tisíc fanoušků na facebooku je povědomí o straně malé. Když však vezmeme v úvahu, že v roce 2013 stačilo KDU-ČSL ke 14 mandátům 336 tisíc hlasů, tak šance dostat se do Poslanecké sněmovny pro tuto stranu není vyloučená. Tato strana bude potřebovat dostatečně zmobilizovat všechny fanoušky ze sociálních sítí a začít více využívat internetové a tiskové reklamy. Pak se její šance překonat alespoň hranici 3%, která je nutná k uhrazení volebních nákladů straně, stává reálnou.

Naklikaní fanoušci

Vše výše zmíněné však platí jen v případě, že nejsou fanoušci takzvaně naklikaní tedy jen fiktivní. Za naklikanými účty se totiž neschovávají reální lidé a logicky tedy ani reálné hlasy. Podle interakce na FB výše zmíněné politické strany vše nasvědčuje vysokému počtu naklikaných fanoušků.