Preference kandidátů na prezidenta v prosinci 2017

4
1287
Preference kandidátů na prezidenta v prosinci 2017

Preference kandidátů na prezidenta v prosinci 2017 jsou v jistém ohledu podobné jako preference prezidentských kandidátů v listopadu 2017. Vítězem prvního kola prezidentských voleb by se stal Miloš Zeman před druhým Jiřím Drahošem stejně jako listopadu.

Ovšem máme zde nového prezidentského kandidáta, jenž přispěchal s kandidaturou na poslední chvíli. Tímto prezidentským kandidátem není nikdo jiný než expremiér Mirek Topolánek. Topolánek by podle prosincových preferencí a odhadů skončil na třetím místě v prvním kole prezidentských voleb.

Zbylých šest prezidentských kandidátů má však stále čas bojovat. Když vzpomeneme na historicky první volbu prezidenta, tak Karel Schwarzenberg zaznamenal drtivý nárůst preferencí právě v období Vánoc.

kandidáti na prezidenta - preference
(Zdroj: Sanep)

Preference prezidentských kandidátů a jejich trendy o Vánocích

Vánoční svátky jsou posledním oddechem před poslední a nejtvrdší fází předvolební kampaně. Prezidentské debaty jsou zatím spíše menší a jejich dosah není celorepublikový.

Michal Horáček nebo třeba Pavel Fischer mají stále šanci s povedeným marketingem stoupat vzhůru mezi ostatními kandidáty. Velkým problémem například Marka Hilšera je jeho finanční zázemí. I když bude Hilšer excelentní v prezidentských debatách, tak bude ztrácet díky slabé online a outdoorové reklamě.

Finanční zázemí a zkušený předvolební tým bude i letos velice hýbat preferencemi. Zvláštní způsob zvolil Miloš Zeman, jenž se vymezil vůči ostatním kandidátům tím, že se neúčastní žádných předvolebních debat. I naopak všichni ostatní kandidáti se tvrdě vymezují vůči Miloši Zemanovi.

Preference v prvním kole prezidentských voleb

Preference v prvním kole voleb prezidenta České republiky nemusejí zásadně odrážet kolo druhé. I když Zeman vyhraje první kolo například o 10%, tak jeho šance na obhajobu stále nejsou jasné. Negativní naladění velké části společnosti proti nynějšímu prezidentovi republiky je veliké a budou volit jeho protikandidáta v jakékoliv podobě.

Preference kandidátů na prezidenta v prosinci 2017 jsou tedy stále jen odhadem a situace začne krystalizovat až po vánočních svátcích. Zatím konzistentně vypadá jako možný vyzyvatel Zemana Jiří Drahoš, který si drží poměrně slušný náskok před Mirkem Topolánkem. Jak jsme však viděli ve volbách do Poslanecké sněmovny, tak preference jsou prostě jen přesnější odhady.

4 KOMENTÁŘE

  1. Mirek Topolánek je nejlepší. Dělat i chyby je normální,lidské a ty Topolánkovy tak zvané kauzy jsou k smíchu. Existuje někdo z Vás ,kdo do 60 let žádnou
    neudělal ? Proces dozrávání osobnosti je velké drama u každého.U Vás né? U mne ano.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here