Kdo je Miroslav Poche?

0
1761
Ministr zahraničí Miroslav Poche

V posledních týdnech se jméno Miroslava Pocheho objevovalo v médiích stále častěji. Miroslav Poche je navržen ČSSD jako ministr pro zahraniční věci do nové vlády s hnutím ANO.

Ministr zahraničí Miroslav Poche

Sociální demokraté si při předschválení pěti ministrů za ČSSD ve vládě s ANO ani nedokázali představit jaké pozdvižení vzbudí jméno Poche. Miroslav Poche se stal nominantem na post ministra pro zahraniční věci dávno před tím, než ČSSD vůbec tušila, že do vlády vstoupí.

Samotnému Andreji Babišovi jméno Poche nevadilo. Z hradu se ale ozvalo rezolutní ne! Argumenty hradu shrnul Jiří Ovčáček na svém Twitteru takto:

„Poche je odpůrce národního státu, podpořil migrační kvóty a útočí na Stát Izrael a prezidenta USA.  Je absolutně nepřijatelný!“

Ani podporující KSČM není z jména Poche příliš nadšená. Přeci jen europoslanec za ČSSD představuje odlišené hodnoty a styl od toho prosazujícího KSČM.

Kritika přichází také od opozice. Ivan Bartoš upozorňuje na finanční machinace  při sponzorských darech pro ČSSD, za kterými podle Bartoše stál právě Poche.

Kdo je kandidát na ministra zahraničních věcí Miroslav Poche?

Poche působil dvanáct let v zastupitelstvu Hlavního města Prahy. V ČSSD působí čtyřicátník Poche již přes 20 let. Poche měl odlišné názory než většinová ČSSD a tak byl v roce 2014 „uklizen“ do Evropského parlamentu.

Poche se při prezidentské volbě otevřeně hlásil k Jiřímu Drahošovi a tím si také moc přízně u současného prezidenta nepřidal. Tato osobní animozita může být ještě zásadnější problém pro prezidenta Miloše Zemana než rozdílný pohled na zahraniční politiku.

Mnoho politiků jak z ČSSD tak z ostatních stran pamatují Pocheho chování v pražské komunální politice, kde společně například s Karlem Březinou byli obviňováni s kumulování funkcí a nekalého jednání.

Čas ukáže, jestli Miroslav Poche dostane zelenou pro vstup do nejvyšší politické tuzemské ligy.

Předchozí článekVolební preference v červnu od Kantar TNS, ODS posiluje a ANO 2011 se naopak propadá
Další článekKdy budou komunální volby 2018 a o co se hraje?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here