Nečekejte ode mne líbivé řečičky, Aleš Hemer kandiduje do Senátu na Benešovsku, Praha-východ

0
3431
Aleš Hemer senátní volby Benečovsko
Aleš Hemer soukromníci

Rozhovor již s druhým kandidátem do Senátu ve volebním obvodu Benešov, Praha-východ, kde se jako první představil Jiří Kozák za ODS.

Prosím o stručné představení, pane Hemere.

Jmenuji se Aleš Hemer a kandiduji do Senátu jako nezávislý kandidát, kterého nominovala Strana soukromníků České republiky v obvodu Benešov (Benešovsko, Říčansko, Úvalsko). Dlouhodobě pracuji v pojišťovnictví, moje práce je tedy založena především na komunikaci s lidmi, s nimiž jsem v každodenním kontaktu.

Velmi často s nimi mluvím nejen o pracovních záležitostech, ale i o věcech, které lidi „bolí a pálí“. A že jich je. Jednou z nich je tristní stav naší politiky. Politika nás totiž obklopuje na každém kroku a ovlivňuje naše životy, i když si to někteří nechceme přiznat.

S jakými tématy a programem vstupuje Aleš Hemer do senátních voleb v obvodu Benešov?

Především chci svým spoluobčanům ukázat, jak má práce senátora vypadat. My jsme to v našem regionu za posledních šest let moc nepoznali. Máme zde celou řadu problémů, se kterými by mohl senátor pomoci. Chci ukázat, že permanentní kontakt s občany a starosty obcí a měst v regionu je standardem a především jedním z hlavních úkolů každého senátora.

Jako aktivní občan jsem mnohokrát „bušil“ na vrata úřadů, snažil se poukázat na problémy v našem obvodu a hledat jejich řešení. A víte co? Úředníci mi ani po urgencích mnohdy neodpověděli. To si vůči senátorovi už dovolit nemohou!  Heslo mé kampaně zní: „V politice je bordel a vytratil se z ní rozum. CHCI TO ZMĚNIT!“  Své programové priority publikuji na  webu www.aleshemer.com Vadí mi např. to, že mnozí politici záměrně lžou a dělají z nás pitomce. Tomu se chci jako senátor rázně postavit.

Budu prosazovat snížení některých daní a rovněž zrušení likvidačních sankcí, které nás občany dusí, a to ve chvíli, kdy stát nemravně rozhazuje naše společné peníze z oken. Postavím se jako senátor a občan těm, kteří by si naši zemi chtěli jakkoliv podmanit či přivlastnit, ať už je to kdokoliv zevnitř nebo zvenčí. Postavím se těm politikům, kteří tady záměrně rozdělují společnost, aby se jim lépe vládlo a aby tak odvrátili pozornost občanů od podstatných věcí.

Budu prosazovat moderní stát. Nesmíme se bránit současným trendům, ať už se jedná např. o sdílenou ekonomiku či digitalizaci státní správy po vzoru Estonska. Proč bychom nemohli přes internet založit firmu, podávat daňová přiznání či dokonce volit? Chci stát, který bude občanům efektivně sloužit, nebude je zatěžovat a bude k nim přívětivý.

Budu se snažit za spolupráce s vybranými odborníky přicházet se systémovými řešeními, které naši zemi posunou o kus dopředu. Nečekejte ode mne „líbivé řečičky“, které občana jenom oblbnou. Věci umím konkrétně pojmenovat, lidem se totiž nemá lhát. Zároveň dokážu nalézat řešení. Do Senátu jdu pracovat, a ne politikařit!

Co můžete občanům ČR nabídnout jako senátor a jaké jsou Vaše zkušenosti?

Spoluobčanům a svému regionu, ve kterém kandiduji a ve kterém dlouhodobě žiji, nabízím svoji práci, své životní zkušenosti a plné pracovní nasazení. Lidem chci ukázat, jak má práce skutečného senátora vypadat, a svým příkladem chci zvednout politickou kulturu v naší zemi. Právě politická kultura totiž padla na úplné dno a s tím se smířit nemohu! Za mnohé politiky naší země se hluboce stydím.

„V politice je bordel a vytratil se z ní rozum. CHCI TO ZMĚNIT!“

Chci lidem osobně ukázat, že politiku lze dělat slušně a že na politika může být občan i hrdý. Lidem se nemá lhát, mají se jim říkat věci tak, jak opravdu jsou. Ač se to zřejmě mnohým politikům nebude líbit, já budu říkat věci tak, jak jsou, i když nebudou zrovna příjemné.

Nejsem členem žádné politické strany, nepodléhám žádným stranickým orgánům či lobbistickým skupinám. Nejsem ničí figurka či loutka, která by skákala, jak někdo píská. Do Senátu jdu s vlastním rozumem a budu tam pracovat pro své spoluobčany a svůj region. Umím vyjednávat, umím nalézat řešení. Odmítám politikařit, o rozumných návrzích jsem připraven jednat s kýmkoliv.

Proč jste nominován Stranou soukromníků České republiky?

Kandiduji jako nezávislý kandidát, kterého nominovala Strana soukromníků ČR.  Nejsem  členem žádné politické strany. Když jsem svoji kandidaturu ve svém okolí oznámil, nabídli mi Soukromníci, že mě jako nezávislého navrhnou. Vzhledem k tomu, že mě do ničeho „netlačí“ a k ničemu mne nezavazují, tuto nabídku jsem přijal.

Jednou z mých programových priorit je zastavení nelegálních penězovodů z republiky. Politici v naší zemi uměle navodili mezi lidmi domněnku, že za největšími daňovými úniky stojí právě malí obchodníci a živnostníci. Mimo jiné tím záměrně poštvali jednu skupinu obyvatel proti druhé a společnost tímto rozdělili. Toto téma se bytostně týká nás všech, ať už zaměstnanců, tak osob podnikajících.

Je to jedna z obrovských lží, kterou mám stávající vládní garnituře za zlé. Jako senátor budu apelovat na vládní politiky, aby přestali v této věci lidem lhát a začali problém adekvátně řešit. Toto téma mě mimo jiné se Stranou soukromníků ČR spojuje, a proto nemám problém jako nezávislý a nestraník za ni kandidovat.

Jak probíhá kampaň a co plánujete?

Mluvím s lidmi, potkávám se s nimi. Správný politik nemá sedět ve své kanceláři, má být mezi lidmi. Jen tak může znát jejich starosti a problémy. V jiných zemích je to běžné, naši politici se toho vesměs bojí. Mým specifikem je i to, že mě lidé mohou potkat nejen při debatách na politická témata, ale také s kytarou v ruce.

Není nad to, když se příjemné spojí s užitečným. Kultura a spolková činnost obecně je něco, čemu se chci v našem regionu intenzivně věnovat. Z našich obcí totiž mizí nejen služby, ale právě i kultura.

To pokládám za   nepřijatelné a i to je jedním z témat mé kampaně.  Nejsem milionář a nemohu lidem zaplatit vystoupení nějaké populární kapely. Umím jim však sám zahrát a zazpívat. A věřte, že lidé zpívají se mnou. Takže nejen debata o politice, ale i kultura naživo je součástí mé kampaně.

Jaký máte vztah k obvodu Benešov, Praha – východ?

Je to prosté – prožil jsem zde krásné dětství, vyrůstal jsem tady. I nyní zde žiji a nemíním na tom nic měnit.  Je tady krásně a mám to tu rád. O to víc mi záleží na tom, jak to u nás vypadá a co se tady děje. Jsem připraven udělat vše pro to, aby se v našem regionu hezky žilo a aby mí spoluobčané mohli být na svého senátora pyšní.

Jaký má Aleš Hemer rozpočet na senátní kampaň?

Vzhledem k tomu, že za mnou nestojí žádný velký kapitál, hospodařím s každou korunou. Rozpočet mám ve srovnání s jinými velmi malý, ale osobně si myslím, že nejdůležitější je kandidát samotný, jeho postoje, zkušenosti, priority, nasazení a odhodlání pracovat.

Věřím, že i s malým rozpočtem lze uspět.  Jsem připraven pracovat pro svůj region a své spoluobčany s plným nasazením. Kdo mě zná osobně, ví, že do toho jdu „čelem“ a s odhodláním věci měnit.

Znáte Vaše protikandidáty ve volebním obvodu?

Neznám nikoho z nich osobně. A po pravdě jsem se zatím svými konkurenty moc nezabýval. Ale když bude možnost, rád je poznám.

Předchozí článekIronmana zvládl za 9 hodin, dostane se Martin Dvořák také do Senátu na Praze 4?
Další článekZdeněk Bergman kandiduje za SENÁTOR 21 a s podporou dalších 4 subjektů na Teplicku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here