Rozhovor s Lucií Zajícovou o motivaci kandidovat do Senátu ve volebním obvodu Brno-město

0
3253
Zajícová Rozumní
Lucie Zajícová Brno-město

Jmenuji se Lucie Zajícová, jsem především vzornou matkou a ženou (alespoň se o to snažím). Dobře fungující rodina se šťastnými  členy  je pro mne základní hodnotou, a také základní stavební jednotkou každé přirozené lidské společnosti.

Celý můj aktivní pracovní život se pohybuji v oblasti zahraničního obchodu, a to v různých oborech a komoditách – např. životní prostředí a průmyslové odpady, automobilový průmysl (moje firma byla svého času výhradním zástupcem naší značky Tatra pro celou Itálii a ostrovy – pro vozidla, náhradní díly, o servis), nebo poslední dobou je to převážně italský nábytkářský průmysl a interiérové doplňky.

Mimo moje zaměstnání a rodinu se také velmi aktivně zajímám o dění kolem sebe, v mnoha směrech. Od mezilidských vztahů, přes mezinárodní dění, až po alternativní zdroje Energie. Čtu vše – od novin po filosofy. Když něco nevím, a zajímá mne to, snažím se prohloubit si znalosti studiem – aktuálně jsem tedy mj. i studentkou právnické fakulty.

Od dětství mne zajímá literatura, umění, hudba, poznávání jiných kultur – cestování. Také ráda sportuji – v zimě lyže, v létě námořní yachting (jsem i námořní kapitán 😉 )

S přibývajícím věkem a povinnostmi však již nevěnuji sportu tolik času, kolik bych chtěla – jako dříve…

Jaký má Lucie Zajícová program a témata pro senátní volby?

Důvodem, proč se vůbec účastním voleb ( a také důvodem, proč jsem ještě znovu (v mém věku) začala studovat Právo na VŠ úrovni, bylo před pár lety zjištění, že v naší Ústavě máme jistý Čl. 10, který říká, že našim zákonům, našemu právnímu řádu, a tedy i naší Ústavě jsou nadřazeny! všechny  Mezinárodní Smlouvy, které naše země (nebo za ni oprávněné a pověřené osoby) ratifikuje. Aktuální znění našeho Ústavního zákona je platné od roku 1993.

Z pohledu laika (zatím..) z tohoto faktu pro mne logicky vyplývá, že naše země nemá svoji Suverenitu a Svobodu rozhodování o svém osudu, pokud je v tomto směru na dohled jakákoliv ratifikovaná Mezinárodní Smlouva. A to nejenom např. smlouvy s  EU a NATO, ale i s Ugandou, Kongem, nebo třeba se zahraniční firmou pana Šťávy DIAG HUMAN, které již platí naše Republika miliardy za prohranou Arbitráž! To je pro mne nepřijatelné, protože nemohu akceptovat, že naše děti budou ve vlastní zemi podřízené cizincům a jejich zájmům. A to chci změnit.

Co můžete občanům Brna a celé ČR nabídnout jako senátorka a jaké jsou Vaše zkušenosti?

Našim občanům mohu nabídnout životní zkušenosti dospělého, mentálně vyspělého člověka pevných a morálních hodnot, zkušenosti jak pracovní v mezinárodním prostředí ( mluvím pěti jazyky), tak zkušenosti milující empatické matky, pečující o domácnost a všechny její členy. Mohu přidat i „selský rozum“.

Proč zrovna strana ROZUMNÍ ?

Jsem nestraník a de facto nezávislý kandidát, a jsem vděčná straně ROZUMNÍ, že mě podpořila a zaštítila moji kandidaturu do Senátu , a předpokládám, že tato spolupráce vznikla především ze stejného pohledu na základní přirozené lidské hodnoty – z obou stran.

Jak probíhá kampaň a co plánujete pro senátní volby v Brně?

Nepoužívám tzv. virtuální sítě jako komunikační prostředky, protože neosobní komunikace se mi příčí. Dávám vždy přednost osobnímu předávání sdělení, komunikace i pocitů – od člověka k člověku. Proto moje „kampaň“ ač velmi skromná finančně ( strana ROZUMNÍ, která mne zaštítila, nemá žádné příjmy od státu v řádu milionů za volební vítězství) je převážně „kontaktní“, a je spíše dialogem s normálními lidmi na ulici, kteří jsou mnohdy s chodem společných věcí nespokojení, a tedy hledání společného možného řešení.

Založila jsem webové stránky, kde se o mne mohou lidé dozvědět něco více, a mohou mě také kontaktovat.

Jaký máte vztah k obvodu Brno-město?

Obvod Brno-město je moje rodiště – tedy přirozeně je to moje nejsilnější místní vazba na světě – moje rodná hrouda. Proto mne velmi zajímá, jak funguje (či nefunguje), a jak by mohla být příjemným místem k životu nejenom pro nás, ale také pro naše děti.

Jaký máte rozpočet na kampaň?

Pro většinu kandidátů z etablovaných politických stran zanedbatelný. Nemám žádné sponzory ze zahraničních firem. Mojí největší devizou je moje přesvědčení, že dělám dobrou věc, potřebnou pro všechny – snažím se vrátit naší zemi Svobodu a Důstojnost – a to není o penězích.

Znáte Vaše protikandidáty?

Osobně neznám žádného z protikandidátů.

Předpokládám však, že v určité výhodě, oproti ostatním kandidátům, budou, z výše své pozice a autority, pan Bek, který má pod sebou z titulu své funkce celou Masarykovu univerzitu s mnoha tisíci studentů, vyučujících, a personálu. Plus navíc voliči všech velkých  stran, které ho zaštiťují a podporují v jeho kandidatuře – takové masy lidí já rozhodně za sebou nemám.

Další kandidát, který by mohl mít výhodu oproti ostatním, je funkcionář celostátního veřejného sdělovacího media  – ředitel Českého rozhlasu Brno a Zlín, navíc s podporou aktuálně nejsilnější a nejbohatší politické strany na scéně ČR.

Kdo si myslíte, že se dostane do druhého kola?

Doufám, neskromně, že já s jedním z výše zmíněných pánů.

„Volební preference a průzkumy ve volebním obvodu Brno-město nahrávají právě dvěma zmiňovaným pánům Mikuláši Bekovi a Jaromíru Ostrému.“

Předchozí článekRozhovor s Jaroslavem Fidrmucem o životních přesvědčeních a kandidatuře do Senátu na Prostějovsku
Další článekNegativní kampaně před komunálními a senátními volbami 2018 vol. 1

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here