Eva Tylová, kandidátka do Senátu na Praze 12

0
2381
Eva Tylová Piráti
Eva Tylová - Praha 12

Eva Tylová před sebou má nelehký úkol. Ve volebním obvodu číslo 17 má neúspěšného kandidáta na prezidenta, který touto kandidaturou dosáhl nebývalého mediálního kapitálu. Pavel Fischer je žhavým favoritem na vítězství na Praze 12. Podaří se Evě Tylové či Ivanu Pilnému ohrozit Fischera?

Co může Eva Tylová nabídnout jako senátorka a jaké jsou Vaše zkušenosti?

Dvanáct let jsem zastupitelkou na Praze 12. Znám problematiku této městské části, ale i okolních, kde kandiduji. V Praze 12  je teď největším problémem nátlak developerů, snaží se zastavět každý kousek volného prostoru i zeleně. Pomáhám občanům proti tomu, aby jim postavili věžák před domem, či zastavěli park, ale i v řadě dalších věcí, které je trápí. Řada občanů se na mě obrací s podněty, se kterými jim už nemohu pomoci.

Rozhodla jsem se proto kandidovat na senátorku, kde mohu iniciovat změnu zákona a tak problém vyřešit. Jde například o změny stavebního zákona, které by vrátily občanům právo bránit se proti stavbám, které znehodnocují komfort jejich bydlení. Naopak usnadnit schvalování drobných staveb a tak občanům pomoci při individuální výstavbě.

Dále bych chtěla posílit legislativu životního prostředí, více chránit zeleň, která nám pomáhá omezit dopady sucha a vln veder. Dalším mým cílem je prosazovat protihluková opatření a tvrdé normy proti hluku. Velkým tématem je zavedení protikorupčních opatření tak, aby nám korupce neujídala z veřejného rozpočtu. Při práci v Senátu chci uplatnit zkušenosti ze státní sféry, kde jsem působila jako náměstkyně ministra životního prostředí a jako ředitelka České inspekce životního prostředí, ale i z komunální politiky, kdy jsem byla místostarostkou Prahy 12.

Právě z komunální sféry vím o řadě trablů každodenního života, které bych chtěla vyřešit: od vraků na ulici, které nejde odtáhnout, po nadbytečnou administrativu a obíhání úřadů v době elektronizace úřadů. Politika je nástroj, jak já ho chápu, jak sloužit lidem. Myslím, že mám v politice co říci a chci to říkat … a to pěkně nahlas.

 „ Hájím vaše zájmy jako zastupitelka, budu je hájit i jako senátorka“

Proč zrovna Česká pirátská strana?

Získala jsem nominaci Pirátů, podpořila mě Liberálně ekologická strana a Zelení. Zastupitelský klub těchto stran vedu na Praze 12 již 4 roky, spolu jsme hodně dokázali. Takže to byla přirozená volba.

Jak probíhá senátní kampaň a co plánujete do dní následujících?

Kampaň vedu převážně kontaktní. Lidem pomáhám s řadou kauz, předimenzovanou výstavbou, zástavbou zeleně, nadměrným hlukem. Díky naší spolupráci se podařilo zabránit tomu, aby jim developeři znehodnotili jejich životní prostředí i majetek.

U stánku je informuji o vývoji jednotlivých kauz a také se dozvídám, co je trápí a co s tím mohu v Senátu udělat. Např. developeři postavili byty, ale ne školku a dostatek parkovacích míst. Pro mě to znamená, že je třeba dát do zákona povinnost k určitému počtu bytů postavit infrastrukturu nebo na ni obci přispět.

Proto nemám tým ochránců, kteří by mluvili s lidmi za mě. Odezva od lidí mi napovídá, že jsem se vydala správnou cestou a to je komunikace, spontánně mi vyjadřují podporu, toho si velice vážím.

Jak je vaše senátní kampaň financovaná?

Naprosto průhledně. Žádné sponzorské dary od velkých developerských firem (vzhledem k mým názorům mi je ani nikdo nenabízí….). 150 tis. Kč jsem věnovala já, 200 tis. Kč Piráti, 50 tis. Kč LES a 20 tis. Kč Zelení.

Také výdaje může každý sledovat na transparentním účtu na webových stránkách České pirátské strany, jsou zde zveřejněny příchozí i odchozí platby, ze kterých jsou zřejmé příspěvky i výdaje https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101172820

Byla jsem v šetření v senátní kampani 2018 vyhodnocena organizací Transparency International jako „jedna z 5 kandidátů na senátora, kteří v transparentnosti kampaně uspěli na výbornou“.

Znáte své protikandidáty?

Ano, znám, ale hodnotit žádného protikandidáta nechci, to ponechám na voličích.

 

Předchozí článekBenjamin Kuras: Drahoš je PR bublina a bojí se mě
Další článekTOP 7 politických bizárů z komunální kampaně 2018

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here