Nové hnutí Hlas: Pavel Telička se chce dostat do Evropského parlamentu v nových barvách

0
1390
Pavel Telička a hnutí Hlas
Telička po rozchodu s ANO zakládá hnutí Hlas

Pavel Telička v roce 2014 spojil své jméno s hnutím ANO a jako lídr dovedl toto hnutí k vítězství ve volbách do Evropského parlamentu. V průběhu mandátu však došlo k výrazným rozepřím mezi lídrem hnutí ANO Andrejem Babišem a europoslancem Pavlem Teličkou. Tato rozepře vyvrcholila před dvěma lety, kdy Pavel Telička přerušil veškerý kontakt s tímto hnutím.
Pavel Telička zakládá v únoru 2019 nové hnutí Hlas

Po Jaromíru Soukupovi a jeho hnutí List se rozhodl založit nové hnutí s ambicemi do voleb do Evropského parlamentu také Pavel Telička.

Potřebný čas: 1 minuta.

Kdo je Pavel Telička?

 1. Rodina

  Otec byl komunistický diplomat, narodil se v USA.

 2. Vzdělání

  Právnická fakulta UK /1986/

 3. 30 let zkušeností s evropskou politikou

  Pracoval jako diplomat i lobbista.

 4. Funkce v orgánech EU

  Evropský komisař, europoslance, místopředseda Evropského parlamentu.

Hnutí ANO se stalo hnutím jednoho muže.

Pavel Telička

Pavel Telička zakládá hnutí hlas s méně známým europoslancem za hnutí ANO Petrem Ježkem. Důvodem založení nového hnutí Hlas je nedostatek identifikace se současnými politickými subjekty.

Cílem nového hnutí nejsou jen volby do Evropského parlamentu. Ty by měly být jen první metou. Další dva zakladatelé hnutí Hlas Aleš Novák a Martin Převrátil shodně říkají:

Nemůžeme vonět všem. Ale je strašně moc lidí, kteří nejsou schopni se identifikovat s žádnou nynější politickou stranou. Tito lidé hledají a my jim chceme nabídnout variantu,“ 

Novák a Převrátil, zakladatelé hnutí Hlas

Pavel Telička se ve volbách 2014 staral o program hnutí ANO do těchto voleb, který je podle jeho slov dobrý. Vadí mu personální a autoritativní řízení ANO Andrejem Babišem. Také dodává, že se postupem času vytratilo nadšení, ethos a zajímavé tváře z hnutí ANO.
Volební preference a šance hnutí Hlas do Evropských voleb

Začínat zakládat politické hnutí tři a půl měsíce před volbami do Evropského parlamentu je velmi pozdě. Tvorba značky a povědomí o značce nějaký čas trvá.

Nová hnutí a značky mají v předvolebním období velký problém s upoutáním pozornosti. Jaromír Soukup či Pavel Telička se jistě nedostanou na nejmasivnější mediální kanály tak často jako lídři etablovaných politických subjektů.
Jak je nebudou zobrazovat předvolební průzkumy a nebudou v televizních debatách, tak se bude rozdíl mezi etablovanými a novými stranami prohlubovat. Tyto nová hnutí budou muset upoutat jinak a dostat se v silné konkurenci přes 5 % bude také velmi složité.

Ideové zaměření by mělo být středo-pravicové, což je velmi podobné jako mělo hnutí ANO před 5 lety než začal velký úkrok celého hnutí na levou stranu spektra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here