Volební preference Kantar CZ pro Českou televizi únor 2019

0
4328
Průzkum volebních preferencí únor 2019
Volební preference Kantar CZ/únor 2019

V pravidelných průzkumech volebních preferencí pro Českou televizi dělaných společností Kantar CZ opět zvítězilo s přehledem ANO za druhými Piráty, kteří se začínají usazovat na druhém místě.
Hlavní poznatky únorových volebních preferencí Kantar CZ

Andrej Babiš a hnutí ANO si drží více než tři měsíce před volbami do Evropského parlamentu drtivý náskok před druhými Piráty.

ANO 2011 získalo 32 %, což je více než druzí Piráti s 16,5 % hlasů s třetí ODS s 13,5 % hlasů dohromady.

Andrej Babiš se zatím nemusí obávat neúspěchu v následujících volbách. Kauza s Andrejem Babišem juniorem ANO naproti všem předpokladům posílila. V roce 2019 zatím ANO nezískalo volební preference pod 30 % v žádném relevantním šetření!Piráti se v průzkumech posouvají před ODS

Piráti v posledních měsících nejdříve dostihli a následně předstihli ODS. Občanští demokraté jsou v posledních měsících méně vidět v médiích a přenechávají iniciativu České pirátské straně, která tuto hozenou rukavici umě využívá.

ODS se tak po úspěchu v podzimních senátních a komunálních volbách spíše uklízí do pozadí a nadále ve volebních průzkumech neposiluje.

Volební model od Kantaru CZ nepřeje příliš KSČM ani SPD

Výsledek 7 % není pro SPD po 4 % ve výzkumu volebních preferencí od CVVM až zas tak špatný výsledek. Tomio Okamura má však ambice atakovat v eurovolbách hranici 10 %.

KSČM je odměněna za podporu vlády 6,5 %. KSČM v průzkumech od Kantaru vždy výrazně zaostává za výsledky průzkumů od CVVM.Politické strany na hraně 5 %

Dlouhodobě na hraně 5 % je trojice politických stran TOP 09, STAN a KDU-ČSL. Nejlépe z této trojky v únorovém předvolebním průzkumu od Kantaru dopadla TOP 09, jež předskočila i ČSSD.

Trendem posledních měsíců je stálý pokles sociálních demokratů, kteří nejspíše tuto skupinu 3 stran na hranici 5 % rozšíří.

STAN, ČSSD i KDU-ČSL jsou na 5 %.

Volební preference v časové ose zde.

Předchozí článekNové hnutí Hlas: Pavel Telička se chce dostat do Evropského parlamentu v nových barvách
Další článekVolební průzkum preferencí STEM | únor 2019

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here