Zvládne Martin Hrubčík obhájit post senátora pro hnutí ANO?

0
3286
Martin Hrubčík, Praha 9 senátní volby
Martin Hrubčík

V barvách obhajujícího hnutí ANO vstoupí do doplňujících senátních voleb na Praze 9 Martin Hrubčík, který se tak bude snažit převzít štafetu po senátorce Zuzaně Baudyšové.
Obsah článku

Představení Martina Hrubčíka

Martin Hrubčík je zastupitelem Prahy 9, pražským koordinátorem protidrogové prevence a prevence kriminality. Veřejně známým začal být ale především svými revolučními návrhy na řešení dopravní a parkovací situace na proseckém a letňanském sídlišti. 

Je jediným z kandidátů pro letošní senátní volby, který má přehled o tom, čemu se v Senátu věnovala Zuzana Baudyšová, na jejíž uvolněnou pozici kandiduje. Na řadě jejích senátních projektů spolupracovali a Zuzana ho často zmiňovala jako potenciálního nástupce.

Za Martina Hrubčíka se postavili například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, poslanci Parlamentu ČR Patrik Nacher, Aleš Juchelka, Taťána Malá, Monika Červíčková, Helena Válková, Jan Richter, zastupitel hl.m Prahy Petr Stuchlík nebo emeritní zastupitelé Adriana Krnáčová, Jarmila Bendová a Libor Hadrava.

Jaký má Martin Hrubčík program a témata pro doplňující senátní volby na Praze 9?

Dubnové senátní volby jsou specifické v tom, že je v nich volen senátor pouze na jeden a půl roku. Jde o hledání náhrady za senátorku, která byla ztělesněním boje za práva dětí, týraných osob a seniorů. Zuzana Baudyšová kandidovala za ANO. Společně jsme připravovali program její budoucí práce a společně sledovali jeho naplňování.

Mým úkolem v Senátu, pokud budu zvolen, bude proto primárně dokončit její rozpracované projekty. Celé ANO to vnímá jako hold její práci, akcentaci důležitosti témat, kterými se zabývala, i výraz odpovědnosti vůči občanům.

Jaké je Vaše nejoblíbenější místo na Praze 9 a okolí?

Praha 9 je samostatným městem uprostřed velkoměsta. Najdete v ní všechno: kulturní život, průmyslové budovy, zelená území pro relax, sídliště i luxusní vilky. Nikdy nezapomenu na svůj první pohled z prosecké vyhlídky. Byl jsem ještě hodně malý, ale je to jeden z obrazů, které ve mně zůstanou už napořád.

Co můžete občanům ČR nabídnout jako senátor a jaké má Martin Hrubčík zkušenosti?

Doposud jsem pracoval na manažerských funkcích ve veřejné zprávě, v oborech krizového řízení, přestupkového a správního řízení. Jsem koordinátorem prevence kriminality a protidrogové prevence.

Do roku 2018 jsem byl členem Komise Rady hl. m. Prahy pro oblast regulace loterií na území hl. m. Prahy, za jejíhož mandátu ukončilo činnost 212 heren. Do října 2018 jsem byl poradcem ředitele Magistrátu hl. m. Prahy. 

Vyplývá z toho dlouhá řada zkušeností, které mohu okamžitě uplatnit i při práci v Senátu.

Jaké tři hodnoty jsou pro Vás nejdůležitější?

Otevřenost, vytrvalost a trpělivost. Jenže by mi pak citelně chyběla ještě schopnost nadhledu, ohleduplnost a laskavost.
Proč zrovna hnutí ANO?

Odpověď na tuhle otázku je zřejmá – v ANO aktivně působím už od roku 2013.

Jak probíhá předvolební kampaň a na jaké komunikační kanály nejvíce vsázíte?

Na kampaň bylo velmi málo času a tak více než polovina aktivit probíhá pomocí onlinových médií a sociálních sítí. Díky tomu ale mohu s voliči komunikovat napřímo, odpovídat na jejich dotazy a reagovat na jejich podněty. Každý den jsem mezi voliči i osobně.

Jaký máte vztah k volebnímu obvodu a Praze 9?

Více než srdečný. Prahu 9 jsem si vybral jako místo, kde chci žít a vychovávat tu své tři děti. Záleží mi na prostředí, ve kterém vyrůstají. Záleží mi i na tom, co si o mně myslí a budou myslet mí sousedé. Pokud mám možnost ovlivnit náš život, chci to udělat co nejlépe.

Znáte Vaše protikandidáty? Jaký je Vám z nich nejsympatičtější?

S některými se znám osobně, s jinými z doslechu. Na Facebooku mám například společnou fotku s Davidem Smoljakem z jedné předvolební akce na Praze 9. Co se týká sympatií, nemám ale vyhraněný názor.

Kdo si myslíte, že se dostane do druhého kola senátních voleb na Praze 9?

Předpokládám, že Jan Jarolím – jako stávající starosta Prahy 9 je rozhodně nejznámějším kandidátem. A při očekávané nízké účasti ve volbách bude „známost značky“ hrát zásadní roli.

Senátní volby na Praze 9

Mimo Mantina Hrubčíka je na Praze 9 favoritem již zmiňovaný Jan Jarolím a Petr Daubner. Také zde kandiduje jeden z nejaktivnějších senátorů v novodobé historii ČR, Libor Michálek. Za Českou suverenitu na Praze 9 zkusí štěstí také bývalý člen ČSSD Jiří Koskuba.

Předchozí článekRozhovor s Liborem Michálkem o senátních volbách i boji proti lumpárnám
Další článekVýsledky doplňujících senátních voleb na Praze 9

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here